Avatar
Centrum Seniora

Białostocka Platforma Aktywizacji Seniorów

CZYTELNIA SŁÓW – KLUB KOCHAJĄCYCH KSIĄŻKI
Stowarzyszenie Akademia Plus 50
czytelnia_slow_600x500

Witajcie,
Wszystkich uwielbiających książki, w tym białostockich Seniorów, zapraszamy na pierwsze spotkanie „CZYTELNI SŁÓW – klubu kochających książki”.

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań organizowany przez Akademię plus 50 i Stowarzyszenie Szukamy Polski, we współpracy z Książnicą Podlaską i Polskim Radiem Białystok (programem „CZYTAM KSIĄŻKI”)!

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.” – Umberto Eco

Bardzo często zdarza się nam przeczytać książkę, wybrać jej ulubione fragmenty, a nawet wypisać skrupulatnie cytaty z najważniejszymi dla nas myślami i wskazówkami, które chcemy zapamiętać. Mamy wewnętrzną potrzebę porozmawiania o książce, często chcielibyśmy porównać nasze odczucia z wrażeniami innych osób ale… czasami brakuje takich osób w naszym otoczeniu lub po prostu nie ma okazji.

„Sztuka czytania jest niby nowym zmysłem, nieskończenie głębszym i rozleglejszym od wzroku.” – Bolesław Prus

Ideą klubu są cykliczne, comiesięczne spotkania ludzi kochających literaturę piękną i lubiących spędzać czas w miłym towarzystwie z filiżanką kawy lub kubkiem herbaty w ręku. W CZYTELNI SŁÓW przewidujemy też czas na wspólne głośne czytanie fragmentów książek – przez uczestników spotkania oraz zaproszonych gości. Planujemy konkursy czytelnicze z nagrodami – oczywiście książkowymi – ufundowanymi przez Książnicę Podlaską. W ramach Klubu wspólnie przeczytamy zapowiedzianą wcześniej książkę, a potem podyskutujemy o niej w przytulnej kawiarni. Spotkania odbywać się będą w pierwszy piątek miesiąca. Poprowadzi je Bożena Bednarek, miłośniczka literatury, animatorka społeczna, dziennikarka telewizyjna i radiowa, mgr filologii polskiej.

Na pierwsze inauguracyjne spotkanie zapraszamy 3 października o 17:00 do kawiarni „W Starym Kinie”, ul. Św. Rocha 23. Prosimy o przyniesienie jednej ulubionej, wyróżnionej wśród wielu innych, najważniejszej dla Państwa książki i wskazanie jakiegoś szczególnego fragmentu, cytatu. Porozmawiamy o naszych „książkach życia”.

Książką, o której będziemy wspólnie rozmawiać na drugim spotkaniu klubu 7 listopada 2014, będzie „Ostatnie rozdanie” Wiesława Myśliwskiego.

Pozdrawiamy Państwa, do zobaczenia w CZYTELNI SŁÓW 😉


-