Avatar
Centrum Seniora

Białostocka Platforma Aktywizacji Seniorów

CZYTELNIA SŁÓW O POEZJI
Stowarzyszenie Akademia Plus 50
czytelniaslowstyczen

Stowarzyszenie Szukamy Polski i Akademia plus 50 serdecznie zapraszają wszystkich stałych, ale także nowych, miłośników książek i literatury pięknej do CZYTELNI SŁÓW.
Spotkanie odbędzie się w piątek 2 stycznia o godz. 17:00 w Kawiarni „W Starym Kinie”

Tym razem przy kawie, herbacie i ciastku porozmawiamy niezobowiązująco i szczerze o poezji. Taki właśnie był wybór klubu kochających książki.

Pretekstem do rozmowy jest wydana niedawno książka „Wiesław Szymański. Literatura i radio”. O poecie, prozaiku i dziennikarzu radiowym opowie nam współpracująca wiele lat z Wiesławem Szymańskim Dorota Sokołowska. Kilka egzemplarzy tej książki, a także inne tomiki poetyckie będzie można wygrać w mini konkursach podczas spotkania.

Porozmawiamy też o Wisławie Szymborskiej. Pretekstem do tej rozmowy będzie wydany ostatnio tom „Czarna piosenka”. Niespodzianką wieczoru będzie obecność poetki Leonardy Szubzdy i prezentacja nowego albumu wydanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce.

Wiersze czytać będzie Wojciech Grzechowiak:) Książki ufundowali współorganizatorzy CZYTELNI SŁÓW: Polskie Radio Białystok i Książnica Podlaska. A gościnne miejsce w kawiarni udostępni jak zwykle Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei.


-