Avatar
Centrum Seniora

Białostocka Platforma Aktywizacji Seniorów

CZYTELNIA SŁÓW – SPOTKANIE GRUDNIOWE
Stowarzyszenie Akademia Plus 50
czytelnia_slow_600x500

Na grudniowe spotkanie zapraszamy jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:00 w kawiarni „W Starym Kinie”. Tym razem wybraliśmy „Emancypantki” B. Prusa jako książkę do dyskusji, a raczej swobodnej rozmowy. Zapraszamy również tych, którzy „Emancypantek” nie czytali albo nie zdążyli przeczytać w całości. Jak zwykle wybieramy najciekawsze cytaty o czytaniu i cytaty z wybranej książki.

Będą konkursy i oczywiście nagrody książkowe. Wstęp wolny:)

„Emancypantki” Bolesława Prusa” to epicka opowieść o kobietach poszukujących swojej tożsamości w czasach narodzin emancypacji. Prus przestawia bardzo zróżnicowaną galerię postaci kobiecych, z których każda inaczej postrzega swoją rolę w świecie.
Mamy więc główną bohaterkę – Magdalenę Brzeską, naiwną, zagubioną altruistkę, którą przytłacza świat obłudy. Nie pomogą jej mądre rady profesora Dębickiego, alter ego pisarza. Madzia pracuje na pensji pani Latter – kobiety samodzielnie walczącej o swój byt, a jednocześnie będącej w tyranii własnych dzieci, w tym pięknej Helenki. Poznajemy też damy klasowe, ciężko pracujące na swe utrzymanie, którym jednak świat zabrania wszelkiej swobody. Oraz wielkie i mniej wielkie damy przysyłające na pensję swoje córki.

Źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/emancypantki/

Zapraszają:
Stowarzyszenie Szukamy Polski,
Akademia plus 50,
Książnica Podlaska,
Polskie Radio Białystok
i Stowarzyszenie Ku Dobrej Nadziei


-