Avatar
Centrum Seniora

Białostocka Platforma Aktywizacji Seniorów

MAMMOBUS W BIAŁYMSTOKU I OKOLICY!
Stowarzyszenie Akademia Plus 50
centrum_poleca_mamobus (1)

Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!

Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w grupie, która już się przebadała, bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem!

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać w mammbusach, które odwiedzą:

  • Juchnowiec Kościelny – 6 sierpnia przy Ośrodku Kultury, Królowej Rodzin 1
  • Wasilków – 7 sierpnia przy Przychodni Zdrowia (poradnia Ginekologiczna), Kryńska 32
  • Turośń Kościelna – 8 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Białostocka 7
  • Supraśl – 11 sierpnia przy Urzędzie Miasta, Piłsudskiego 58
  • Klepacze gm. Choroszcz – 18 sierpnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Niewodnicka 19
  • Łapy – 19 sierpnia przy Domu Kultury, plac Solidarności
  • Gródek – 19 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Chodkiewiczów 2
  • Dobrzyniewo Duże – 19 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Białostocka 25
  • Tykocin – 20 sierpnia na Rynku przy OSP, Rynek
  • Białystok – 21 i 22 sierpnia przy Lodowisku, 11 Listopada 28

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Ma na celu objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.


-