Avatar
Centrum Seniora

Białostocka Platforma Aktywizacji Seniorów

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW – LUTY 2017
Stowarzyszenie Akademia Plus 50
muzealne_srody_centrum_seniora

Cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o seniorach. Dniem spotkań jest ŚRODA, a opłata za bilet to symboliczna złotówka.

PLAN SPOTKAŃ DLA SENIORÓW W LUTYM 2017

środa 15 lutego 2017 r., godz. 11.00
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37
POCZĄTEK LAT 60-TYCH NA BIAŁOSTOCCZYŹNIE W OBIEKTYWIE ZDZISŁAWA ZAREMBY

Początek lat 60 XX w. w Białymstoku i w województwie to okres spokojnego, powolnego wzrostu, który w żadnej dziedzinie nie nadąża za potrzebami mieszkańców, ale taka jest sytuacja w całym kraju. Fotografie Zdzisława Zaremby, fotografa „Gazety Białostockiej”, są różnorodne, pokazują wydarzenia polityczne, społeczne, kulturalne, gospodarcze i sporadycznie codzienne życie mieszkańców oraz przyrodę. Z dzisiejszej perspektywy bardzo interesujące są z ujęcia pokazujące zmieniającą się architekturę Białegostoku oraz puste ulice, niemalże bez żadnego ruchu i nielicznych przechodniów na chodnikach. Natomiast kadry wypełnione ludźmi to wydarzenia masowe, np. pochody 1 majowe i uroczystości religijne.
Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Zapisy z minimum trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów (85) 74 82 119, kom. 517 484 349.

środa 22 lutego 2017 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17
O SŁYNNYCH KOLEKCJACH DZIEŁ SZTUKI

Zapraszamy na barwną opowieść o historii kolekcjonerstwa. W czasie spotkania uczestnicy poznają sylwetki największych kolekcjonerów, dowiedzą się w jaki sposób buduje się kolekcje oraz co wpływa na zakup konkretnych dzieł sztuki.
Koszt: 1 zł/os. Czas trwania: ok. 60 min. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. 509 336 862 lub mailowo: muzeum.karnego@muzeum.bialystok.pl.


-